Znamenja in kapelice na Vrhu

ZAKLJUČEK VEROUKA - SPOROČILA KATEHETOV

SKLEP VEROUČNEGA LETA

Verouk, šolsko leto 2019/2020

Verouk bomo zaključili v petek,
5. junija.

16.00 – 17.00 skupine od 1 - 3r
17.30 – 18.30  skupine od 4 – 6r
Otroci prinesite delovni in liturgični zvezek. Če ste sodelovali pri šmarnicah, prinesite tudi podatke o tem (napišejo vam starši). Naknadno ne bomo pregledovali gradiva.

V nedeljo 7. junija bomo zaključili veroučno leto, otroci bodo lahko prejeli spričevala.

SPOROČILA VEROUČNIH VODITELJEV ZA POSAMEZNE RAZREDE /objavljeno maja 2020)

Pozdravljeni dragi otroci in starši!

Žal se je naše druženje prekinilo in verouk je za to šolsko leto v taki obliki zaključen. Otroci s pomočjo staršev nadaljujte z reševanjem nalog v delovnem zvezku. Če morda še ne znate, se naučite mali, veliki križ in molitvici Sveti angel in Oče naš.
Pri šmarnicah lahko poleg naloge dodatno narišite risbico, napišete svojo zgodbico ali pa jo zapišite skupaj s starši, babico, dedkom ...
Zahvaljujemo se staršem in vsem, ki otrokom pomagate, za podporo in sodelovanje.
Vam dragi otroci, želimo uspešno reševanje nalog, predvsem pa ostanite zdravi in razigrani. Zelo vas pogrešamo in komaj čakamo, da se srečamo.

Lepo se imejte in uživajte!

Vaši kateheti: Aleksandra,  Rebeka  in Zdenka

Dragi otroci 2. razreda!

V trenutnih razmerah smo se kateheti odločili, da bomo verouk letos zaključili na daljavo. Prosimo vas, da naredite vse naloge v delovnem zvezku. Starši vam seveda lahko pomagajo. Ocenjeni boste, prav tako boste dobili spričevala.
Zelo vas pogrešamo in komaj čakamo, da se spet vidimo!
Bodite zdravi in veseli!

Vaši kateheti: Mark Filip, Sara, Živa in Patricija

Otroci, lep pozdrav!

Upamo, da ste doma in zdravi in da niste pozabili na verouk. Prosimo vas, da dokončate delovni zvezek in naloge v liturgičnem zvezku. Preverite, če znate vse molitvice na vaših listih, ki ste jih dobili, oba križa, zapovedi in spoved. Lepo vas pozdravljamo in vas pogrešamo.

Vaši kateheti: Nejc, Špela, Laura, Aleksandra in Miha

Dragi otroci 4. razreda!

Zaradi trenutnih razmer smo se s kateheti odločili, da za letošnje veroučno leto z veroukom zaključimo. Prosimo vas, da naredite vse naloge v delovnem in liturgičnem zvezku, saj vam jih bomo pregledali, ko bo to mogoče. Upamo, da ste vsi zdravi in da nimate preveč dela s šolo. Zelo pogrešamo vas in vaše vragolije ter upamo, da se čimprej vidimo!
Ostanite zdravi in veseli!

Vaši kateheti: Špela, Nejc, Nina & Vid

Pozdravljeni otroci!

Upam, da ste vi in vaši bližnji dobro ter da bo tako tudi ostalo. Kot že najbrž veste bomo letošnje veroučno leto zaključili na daljavo. Ne pozabite na reševanje delovnega in liturgičnega zvezka. Oba naj bi bila do konca tega veroučnega leta rešena, pri liturgičnem kolikor se seveda da v trenutnih razmerah. Ob koncu petega razreda naj bi otroci okvirno, poleg stvari iz prejšnjih let, znali še:

Našteti  7 zakramentov in vedeti, kaj kateri pomeni
Našteti kdo vse je prisoten oziroma opravlja dela v župniji
Našteti vsaj nekaj Marijinih in drugih praznikov
Vedeti nekaj o božičnem in postnem času ter o svetem velikonočnem tridnevju in veliki noči
Poznati pet cerkvenih zapovedi - učbenik za 5. razred, stran 122
Poznati splošne molitve in 10 božjih zapovedi
Upam, da boste ostali zdravi in da se čim prej vidimo.

Lep pozdrav,

Vaši kateheti: Tajda, Zala in Lea

Pozdravljeni šestošolci!

Upamo, da se z lahkoto prebijate skozi dolge karantenske dneve. Bodite veliko zunaj in izkoristite trenutno izoliranost za stvari, ki vas veselijo. Prosimo pa, da ne pozabite na verouk. Pridno rešujte delovne zvezke, saj teme res ni veliko. Verjamemo, da imate veliko dela za šolo, zato si delo razporedite kakor vam ustreza. Prosimo tudi, da se naučite oziroma ponovite osnovne molitve, ki vas jih je naučila Laura. Spodobi se, da jih v šestem razredu poznate, prav tako 10 božjih zapovedi ter mali in veliki križ. Če imate čas in željo lahko preberete še kakšno zgodbo iz učbenika.
Lep pozdrav in ostanite zdravi,

Vaši kateheti: Urban, Pia, Laura in Lara

7. in 8. razred

Drage birmanke in birmanci, lepo pozdravljeni. Hvala za vaše delo doslej, tako pri skupinah kot pri delavnicah. Hvala tudi za delo na daljavo. Zaenkrat spremljajte liturgični zvezek in cerkveno leto, v jeseni pa nadaljujemo z delavnicami in skupinami.
Spričevala boste prejeli na podlagi dosedanjega dela v skupinah in pri delavnicah.
Želim vam miren zaključek šolskega leta, potem pa lepe počitnice. Ostanite zdravi in pozitivno naravani!

Fonzi Žibert, župnik