OBNOVA - LOG

Obnova kora in talne plošče v zvoniku je KONČANA !!!
S tem je končan zadnji projekt na Logu, ki je zajemal obnovo zakristije, kora in talne plošče.
Poraba denarja je bila skrbna in natančna in je evidentirana.
Priloženo je tudi poročilo o poteku del. Podrobna poročila so na voljo na Logu (oglasna deska).
Zahvala vsem, ki ste sodelovali pri delih, bodisi s svojimi darovi ali z lastnim delom.
Posebna zahvala ključarju gospodu Branku Knezu za vodenje in spremljanje tega projekta.
Bog povrni!

POROČILO KRATKO O OBNOVI KORA IN TALNE PLOŠČE V ZVONIKU PODRUŽNIČNE CERKVE NA LOGU

Obnova kora in talne plošče v zvoniku Podružnične cerkve Najdenja Svetega Križa na Logu se je začela sredi maja 2021 in je trajal do začetka aprila 2022. Izvedena so bila naslednja dela in posegi:

1.)            Rušenje na koru:

Odstranjen belež, odstranjena lesena tla in lesena plošča na ograji kora.

2.)            Stene kora:

a.         Stene premazane z emulzijo;

b.         Stene prevlečene z Renostar + Renoplus in vgrajena stabilizacijska armirna mreža;

c.          Zaključni sloj Renostar;

d.         Prebeljeno s silikatno apneno barvo.

3.)            Tla:

a.         V zvoniku narejena izravnava s Stirodur-jem različnih debelin, da so bili velbi poravnani;

b.         Položena folija na koru in v zvoniku;

c.          V zvoniku položena armaturna mreža 10 mm, 150 x 150 mm;

d.         V zvoniku narejen estrih debeline med 12 in 14 cm betona.

e.         Na koru narejen estrih debeline med 5 in 6 cm betona, za armiranje so uporabljene najlonske nitke;

f.           Položena keramika Aliso Roble in zafugirana s fugirno maso Ultracolor plus.

4.)            Vhodna vrata v zvonik: so nova. Z obeh strani so zaščitene s tankoslojno lazuro za les belton nevtral št. 1, BELINKA, Domžale, 2 premaza in beltop nevtral, BELINKA, Domžale, 2 premaza.

5.)            Plošča na ograji kora: je nova. Z obeh strani je zaščitene s tankoslojno lazuro za les belton nevtral št. 1, BELINKA, Domžale, 2 premaza in beltop nevtral, BELINKA, Domžale, 2 premaza.

6.)            Izvajalci:

a.         Estrih, TRŽAN DANIJEL, Planina pri Sevnici

b.         Keramičarska dela in pleskarska dela: Dejan Savinc, s.p., Log;

c.          Vrata in plošča na ograji kora: Peter Kurnik, Log;

d.         Vodenje, usklajevanje, prevozi in izvajanje del (rušenje, izravnava s stirodurjem, izolacija, nabave): Branko Knez, Log, Uroš Sovinc, Log;

7.)            Finančno stanje:

a.         Prihodki - nabirka:   726,00 EUR;

b.         Prihodki - donacije: 10 krat po 50,00 = 500,00 EUR; skupajnabirka in donacije:  1.226,00 EUR;

c.          Odhodki:

1.)