Verouk 5. razred

Zapisnik iz srečanja MPS

Srečanje smo začeli z molitvijo z oljčno vejico kot simbolom miru. S to simboliko smo se želeli v molitvi povezati s tistimi, katerih mir je v zadnjih tednih ogrožen. Tudi mladi molimo za mir, da bi živeli v svetu, ki je naš skupen dom. Po molitvi smo besedo namenili verouku, ki je po dolgem času spet potekal v živo. Kateheti so izrazili zadovoljstvo glede dela in udeležbe veroučencev. Tudi birmanci so imeli srečanje, na katerem so bili razporejeni v skupine, kjer bo verouk potekal bolj ali manj praktično (sodelovanje pri delu v župniji). Zaradi neenakomerne razporejenosti v skupinah se bomo voditelji posvetovali o morebitnem prestavljanju birmancev v druge skupine. Birmanci, ki so v pevski skupini, imajo v petek, 18. 3., ob 18.30 pevske vaje, kjer se bodo skupaj z animatorji pripravljali na mladinsko mašo, ki bo 20. 3. ob 10h. Z njo bomo tudi mladi otvorili teden družine. Nekaj besed smo namenili tudi pasijonu, pri katerem k sodelovanju vabimo tudi birmance. Naslednja tema, ki smo se jo dotaknili, je oratorij. Ta teden smo začeli s snemanjem oratorijskega filma, v sledečih mesecih pa bomo mladi prirpavili vse potrebno, da bo lahko oratorij potekal v mirnem in sproščenem vzdušju. Za konec nas je gospod župnik seznanil še s sodelovanjem naše župnije z Rdečim križem Boštanj z namenom pomoči v Ukrajini. Več informacij o tem je na voljo v oznanilih ali pa na spletni strani župnije Boštanj. Na spletni strani lahko najdete tudi več informacij o romanju na Dunaj ob 500-letnici smrti prošta in škofa Jurija Slatkonje. Srečanje smo zaključili z neformalnim pogovorom.

pripravil: Nejc Krnc