Razpored Svetih maš

Pomladansko srečanje animatorjev Oratorija

Ob prihodu v Don Boskov center smo po dobrodošlici prevzeli gradivo (priročnik za oratorij in plakate), potem pa smo želeli poiskati kakšne rojake iz našega dela Slovenije, vendar smo kmalu ugotovili, da smo edini, ki ne prihajamo iz Štajerske. Pozdravil nas je tudi tamkajšnji župnik Janez, ki nam je razkazal prečudovit salezijanski kompleks in smo mu za to izkušnjo neizmerno hvaležni. Okoli 15h je sledilo srečanje v cerkvi, posvečeni sv. Janezu Bosku (edina cerkev v Sloveniji, ki je posvečena temu svetniku). V uvodu nam je salezijanec duhovnik Jure pobližje predstavil življenje osrednjega lika letošnjega oratorija, jezuita Ignacija Lojolskega, ter nam podal določene smernice, kako naj bi potekal posamezen dan oratorija. Po njegovi predstavitvi smo zbudili naše glasilke in prepevali mladinske pesmi. Sledil je najpomembnejši del srečanja: slavnostna malica. Ko smo se dodobra okrepčali, smo srečanje nadaljevali v delavnicah. Odločili smo se, da se tu ločimo in gre vsak animator na eno izmed ponujenih delavnic in si na koncu srečanja izmenjamo vtise. Delo v delavnicah je potekalo približno 35 minut, po zaključku le-teh pa smo se vsi skupaj še zadnjič zbrali v cerkvi. Naučili smo se oratorijske himne in zanimivega plesa, za sklep pa smo v tišini molili pred Najsvetejšim. Na poti domov ni manjkalo smeha, k počitku pa smo legli polni novi izkušenj in pozitivnih vtisov.

pripravil: Nejc Krnc