Znamenja in kapelice na Lukovcu

Prvo srečanje Mladinskega pastoralnega sveta

Srečanje smo začeli v božjem imenu in se priporočili Lurški materi božji.  Po kratki molitvi nas je nagovoril župnik Fonzi, po njegovi uvodni besedi pa je vsak od udeležencev dobil priložnost, da pove kako se počuti in na kaj pomisli v danem trenutku. Po refleksiji je besedo prevzela Sara, ki nam je predstavila načrt poteka naših prihodnjih srečanj in delovanje MPS. Prvo smo razglabljali o verouku, ki že lep čas poteka na daljavo. Sklenili smo, da se v živo zaenkrat dobimo le s prvoobhajanci, in sicer že ta petek, 18. 2. 2022 , od 16h do 18h. Z birmanci pa bo potekalo srečanje preko ZOOM-a v petek, 25. 2. 2022, od 16h do 18h. Za ostale veroučence bo verouk potekal tako kot do sedaj, prvo srečanje v živo pa bo 11. marca. Po verouku je beseda tekla o organizaciji mladinskih maš. Kot je bilo planirano že do sedaj, bodo mladinske maše potekale vsako tretjo nedeljo v mesecu ob 10h. Naslednja tema, ki smo se jo dotaknili, je bil oratorij. Skupaj smo določili, da bo oratorij letos potekal od 8. 8. do 12.8. V namen dodatnega izobraževanja za pripravo oratorija bo del animatorske ekipe prihodnjo nedeljo odšel v Maribor, kjer se bo udeležil Pomladanskega srečanja animatorjev oratorija (PSAO). Na pobudo Urbana U. na dolgi rok planiramo tudi izvedbo latinske maše. Srečanja se je udeležila tudi mlada organistka Neža, ki je povabila mlade na kor. Dominik nas je seznanil tudi z novim računalnikom v cerkvi, ki bo odprl nove možnosti pri sami dinamičnosti bogoslužja. Besedo smo namenili tudi duhovnim poklicem in kako so videni od mladih.

Po krajši pavzi smo se vsi udeleženci spet zbrali v učilnici in si podelili mnenje o poteku prvega srečanja, nad katerim smo bili vsi navdušeni. Ugotovili smo, da je mladih župnijskih sodelavcev res veliko, zato smo naredili ožji odbor, ki bo zastopal določeno področje dejavnosti. Vodja MPS in koordinatorka oratorija je Sara. Za asistentko vodje in stike z javnostjo je bila izvoljena Špela, za tajnika pa je bil izbran Nejc. V ožjem odboru sodelujejo še tehnična podpora (Dominik), fotografinja (Aleksandra), pevska ekipa (Sara, Lucija, Neža in Hana) in umetniški del ekipe, katere vodja je Laura. Skupaj smo določili tudi datum naših srečanj, kjer se bomo zbrali vsi mladi župnijski sodelavci: Potekala bodo redno vsako drugo soboto v mesecu ob 20h.

Srečanje smo sklenili z molitvijo za lahko noč in zahvalo Bogu, da smo lahko bili skupaj.

pripravil: Nejc Krnc

13.02.2022