Znamenja in kapelice na Radni

VELIKA NOČ - 2020

VELIKA SOBOTA
Blagoslov iz domače župnije preko FB, ob 15h
Druga možnost blagoslova jedil:
Verniki naj pripravijo velikonočna jedila in se udeležijo televizijskega prenosa blagoslova velikonočnih jedil iz mariborske stolnice, ki bo na TV SLO 1 predvidoma ob 15.00 in na TV SLO 2 ob 17.30.

VELIKA NOČ
Obred vstajenja, 7.45. Ob 8h se oglasijo zvonovi. Velikonočni zajtrk. Prenos svete maše iz župnije ob 10h.
Druga možnost praznovanja je, da spremljate prenos velikonočne svete maše iz mariborske stolnice TV SLO 2 ob 10.00.

Blagoslov velikonočnega zajtrka

Znamenje križa.

Oče naš.

Molimo. Nebeški Oče, blagoslovi ta velikonočni zajtrk. Naj nas velikonočni prazniki tako prenovijo, da bomo vedno bolj hrepeneli po duhovni hrani ter jo našli v tvoji besedi in sveti evharistični skrivnosti.

Po Kristusu, našem Gospodu.

Amen.

Vabljeni, da spremljate prenos papeževega blagoslova Urbi et Orbi, ki bo predvidoma ob 12.00 na TV SLO 1.

Želim lepo obhajanje teh svetih skrivnosti Trpljenja in Vstajenja. Tokrat smo res bližje trpečemu Kristusu, kot smo mu bili kdajkoli. Da bi se Vstalemu čim prej pridružili  tudi v zmagi nad boleznijo in stisko sedanjega časa.

11.04.2020