CERKEV sv.MARIJE MAGDALENE - LUKOVEC

MIHAELOVA NEDELJA

Kdo pozna to cerkev?
Dimenzije : dolžina 13,23m, širina 5,40 m, višina 3,76 m
Cerkev, ki jo obdaja pokopališče, leži delno na umetnem nasipu obdanem z obzidjem, na vzhodnem robu vasi, tik ob desnem bregu Save ... Ob obnovi cerkve leta 2005 so strokovnjaki odprli usta::
 - Cerkvena ladja je romanskega izvora iz 10. stoletja in je najstarejša in tudi ena redkih še ohranjenih cerkva iz tega obdobja v širši okolici.
- Odkritje te cerkve je izjemna pridobitev za sam slovenski kulturni prostor in posebno še za samo cerkev, ki jo bo potrebno na novo umetnostno in zgodovinsko ovrednotiti.
- Cerkev s častitljivo starostjo je lahko kraju samo v ponos. (Vir: ZVKD)
Temu dodajamo zgodovinski obisk nadškofa Urana, 24.9.2017. saj gre za prvi primer v 1000 letni zgodovini vasice, da bi tam bogoslužje vodil kakšen škof.

Hvala vsem, ki ste bili del te zgodbe. V času obnove in v času veselja in praznovanja!

Sveti nadangel Mihael, prosi za nas!

Žeganje na Kompolju, Blagoslov obnovljenega križa na pokopališču. Med nami je bil upokojeni nadškof msgr. Alojz Uran - FOTOGALERIJA

Več v fotogaleriji :

23.09.2017